PEKNÉ TRÁVNIKY A VÝSADBY - AQUAARCH

Prejsť na obsah

PEKNÉ TRÁVNIKY A VÝSADBY

Najväčšou chybou pri zakladaní záhrady je, že trávniku venujeme príliš veľkú plochu. V konečnom dôsledku bude vždy plocha trávnika dominovať, takže si aj v tej najmenšej záhrade možno dopriať aspoň malý trvalkový záhon. Veď kde inde ako v našich záhradách sa chceme cítiť najlepšie a načerpávať sily a relaxovať. Preto sme tu my. Obráťte sa na nás a radi Vám poradíme v oblasti záhrad. Medzi našu ponuku patria rôzne kvetinové záhony, zelené koberce, záhradné átrium, poradenstvo pri výbere rastlín, stromov, exotické záhrady  a v neposlednom rade aj zelené strechy.

Prvým krokom ku krásnej záhrade je  osobná konzultácia s investorom o jeho predstavách a samotné premeranie pozemku a následné vypracovanie projektu a cenovej ponuky ktorá sa odvíja aj od náročnosti terénu, veľkosti pozemku a samotného výberu okrasných rastlín atď.

Údržba zelene

Záhrada a všetko zelené v nej je živý tvor a preto si vyžaduje neustálu starostlivosť. Každá záhrada a trávnik potrebuje celoročnú údržbu, veď krásna živá rozkvitnutá  záhrada je vizitkou každého majiteľa domu. Majiteľ pozemku by si už pred plánovaním svojej záhrady mal uvedomiť koľko času jej je  schopný venovať. Keďže času je dnes nedostatok sme tu my, obráťte sa na nás a my vám pomôžeme splniť všetky vaše  sny  a požiadavky o najkrajšej záhrade.

Zelené strechy

Zelené strechy sú nielen krásne, ale nám ponúkajú aj rozmanité využitie a dokonca nám šetria čas a peniaze. Zelené strechy chránia hydroizoláciu pred teplotnými výkyvmi, klimatickými vplyvmi, a predlžujú tak životnosť izolácie až na dvojnásobok. Zelené strechy vsiaknu a odparia späť do ovzdušia v priemere 40-99% zrážkovej vody za rok v závislosti na type súvrstvia a odľahčujú tak kanalizačný systém pri prívalových dažďoch. Tým teda prispievajú k ochladzovaniu budovy v lete, zvlhčovaniu ovzdušia a znižujú prašnosť. Zelené strechy predstavujú ekologické vyrovnanie zásahu človeka do prírody v dôsledku zástavby, mnohým živočíšnym druhom poskytujú útočište a náhradný priestor k životu. Zelená strecha tiež umožňuje využiť drahú plochu stavebnej parcely dvojnásobne - dom aj záhrada v jednom. Zelené strechy sú v dnešnej dobe trendom a súčasťou modernej architektúry.
Návrat na obsah